O dreve

Dub v našich končinách patrí k najmajestátnejším stromom, ktoré sa vynímajú do diaľav a stoja pevne aj napriek rôznym nástrahám.

Dub – je dlhoveký pomaly rastúci mohutný listnatý strom. Jeho koruna je mohutná, pretiahnutá smerom nahor, kôra je tmavosivá a hrubo rozpukaná. Dorastá do značných rozmerov a môže sa dožiť aj 1000 rokov. Vyskytuje sa v Európe, Malej Ázii a na Kaukaze. Rastie od nížin až po podhorské oblasti v dubových lesoch alebo ako osamelý strom. Má silné srdcovité korene čo mu umožňuje odolávať nepriaznovým vplyvom počasia a víchriciam.

Dubové drevo – patrí k stredne ťažkým a tvrdým drevám. Je to pevné, pružné drevo ktoré sa dá výborne opracovať a povrchovo upraviť. Z hľadiska trvanlivosti na vzduchu ho radíme medzi veľmi trvanlivé dreviny a z hľadiska trvanlivosti v kontakte so zemou ho radíme medzi trvanlivé dreviny  – nechránené a neimpregnované dubové drevo vydrží 40 – 120 rokov, uskladnené pod strechou 100 – 200 rokov, pod vodou 300 – 800 rokov a vždy suché 600 – 1000 rokov.

Práve tieto vlastnosti garantujú, že nábytok a výrobky z dubového dreva patria medzi najkvalitnejšie. Bonusom k tomu je originálna štruktúra dreva, ktorá zabezpečuje neopakovateľný vzhľad a jedinečnosť každého kúsku.

„Dubový nábytok =  nadčasový klenot“